Jakie są powody powstania ciemnych upławów?

Witam, mam problem z ciemno brązowymi upławami. Wcześniej zgłosiłam się do lekarza z podobnym problemem i od 2 lutego do 9 lutego brałam Macmiror complex 500, później od 10 luty do 16 luty miałam miesiączkę, ostatni stosunek był 23 lutego a od 26 lutego znowu plamię i to cały czas na ciemno brązowo. Dodam tylko że stosuje antykoncepcje hormonalną, mam małą nadżerkę, oraz endometriozę i dwa lata temu miałam laparoskopię torbieli. Od czego są te ciemne upławy i co z tym zrobić??

Na to pytanie musi bezpośrednio odpowiedzieć Pani ginekolog prowadzący, który ma dokładny wgląd w wyniki głównie USG przezpochwowego oraz stężeń hormonów płciowych we krwi. Przyczyn może być bardzo wiele od zaburzeń hormonalnych do zmian morfologicznych w zakresie jamy macicy (do rozważenia histeroskopia. O wszystkim musi zadecydować ginekolog prowadzący.