Jakie są pozytywne i negatywne skutki zaprzestania masturbacji?

Mam 18 lat, moje pytanie dotyczy masturbacji. Od nieudanej próby seksu oralnego z dziewczyną(brak wzwodu, podniecenie minęło po pewnym czasie) zdecydowałem się na całkowite zaprzestanie masturbacji. robiłem to koło 5 razy tygodniowo. czasem częściej, czasem rzadziej. Czy jest to dobre posunięcie? jakie są pozytywne i negatywne skutki mojej decyzji? czy mogąsię one odbić na braku podniecenia i osłabienia potencji?

Pozdrawiam, J. Lenartowicz