Jakie są prawidłowe normy cholesterolu?

Dzień dobry, dziś odebrałem wyniki. Mam pytanie następujące czy są prawidłowe: Cholesterol 178 mg/dl <190 Cholesterol HDL 42 mg/dl z ref =>40 Cholesterol LDL 109 mg/dl Triglicerydy 135 mg dl <150

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań mieszczą się w zakresie normy. Warto jednak udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.