Jakie są przyczyny bakterii acinetobacter lwoffii w wymazie ze skóry?

witam w wymazie skóry wyszedł wynik acinetobacter lwoffii oraz uwagi flora towarzysząca tlenowe laseczki zarodnikujące co to oznacza, oraz jaka przyczyna tej bakterii, gdzie można takim czymś się zarazić, oraz czy to oznacza że krąży we mnie ten typ bakterii i muszę doustni?e brać antybiotyki czy wystarczą tylko maście?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Sądzę że miejscowe stosowanie antybiotyków powinno być wystarczające natomiast stosowanie leków doustnych zależy od pozostałych wyniku labolatoryjnych z krwi obwodowej