Jakie są przyczyny odczuwania bólu pod kolanem?

Witam. Mam 24 lata od pewnego czasu pojawia się (minimalnie nad kolanem) ból. Kiedy jestem dłużej w pozycji np zgięcia nogi do przysiadu lub innego ćwiczenia, które wymaga napręzenia mieśni prawego uda, ból jest nie do zniesienia. Przypomina coś w rodzaju wbijania gwozdzi nad kolanem. Czym to może być spowodowane i jakie badanie wykonać by przekonać się co jest nie tak. Jestem aktywna sportowo ( około 5 treningów tygodniowo

Przede wszystkim w tej sytuacji wskazane jest ograniczenie wysiłku i zaprzestanie treningów do czasu postawienia rozpoznania.
Powinna Pani zgłosić się z problemem do ortopedy, niezbędne może okazać się badanie obrazowe kolana (USG/MRI)

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska