Jakie są przyczyny plamienia?

  Witam. Mam 21 lat. Od ponad roku zażywam tabletki. Przed rozpoczęciem nowego opakowania miałam miesięczna przerwę przyjmowania tabletek. Po tej przerwie w pierwszy dzień przyjęcia tabletki, kochałam się z chłopakiem. Po skończeniu opakowania dostałam okres tak jak zawsze, ale od czasu okresu minęło już 2 tygodnie i mam brązowe plamienie i jest mi niedobrze, czy to normalne? Czy może być prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży. Dodam, że nie zawsze udaje mi się zażyć tabletkę o tej samej godzinie, a nawet ostatnio zapomniałam o zażyciu i w tym dniu tez doszło do stosunku. Czekam na szybka odpowiedź i z góry dziękuje za poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Plamienia śródcykliczne to dość częsty objaw niepożądany podczas stosowania preparatów hormonalnych. Szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach.
Często jednak okazuje się, że dany preparat jest nieodpowiednio dobrany dla konkretnej kobiety - to znaczy ma zbyt niskie dawki hormonów, czego skutkiem są właśnie plamienia.
Wynika z tego zatem, że warto pozostawać w ścisłym kontakcie ze swoim specjalistą ginekologiem, jeśli takie plamienia występują.

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/skad-sie-u-mnie-pojawily-plamienia-co-moze-byc-ich-przyczyna

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl