Jakie są przyczyny plamienia z pochwy?

Witam,
mam problem, otóż dzisiaj jest 19 dc i od 17 dc zaczęłam plamić. Nie jest tego dużo tylko w 17 i 18 dniu duża kropla świeżej krwi. Dzisiaj czyli w 18 dniu cyklu ciemnobrązowe plamienie, również mało. Dodam, że mam 24 lata 4 letnie dziecko i kochałam się z moim mężem w dniach 12,13,14,15 dniach cyklu stosunkiem przerywanym.

Ciąży nie podejrzewam, bo kochamy się w ten sposób od 4 lat i nigdy nic się nam nie przytrafiło. Dodam, że mam rozpoznaną duża nadżerkę, do lekarza idę dopiero za tydzień w czwartek i zaczęłam się martwić, ponieważ nigdy mi się to nie przytrafiło, a okres też mam regularny w miarę, bo co 28-30 dni.
Pozdrawiam i proszę o poradę, co mogło wywołać plamienie?
Nic mnie nie boli, nie mam stresów, ani nie jestem przeziębiona.

Witam serdecznie,

Jest parę przyczyn, które mogły spowodować plamienie. Jedną z nich może być owulacja. Wówczas takie plamienie nie budzi niepokoju.
Jednak może to być również plamienie implantacyjne. Jeżeli współżyła Pani bez zabezpieczenia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Przyczyna plamienia może być również nadżerka szyjki macicy.
Zatem konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam