Jakie są przyczyny powiększonych węzłów chłonnych?

Od bardzo dawna mam powiększono węzła za uchem (kilka lat) do tego zaczęły mi się pojawiać Dodatkowe węzły. Za jednym i drugim uchem są po dwa. Są one malutkie, myślę, że nie mają nawet 0,5 cm. Mam do usunięcia 6 zębów, usunęłam dopiero 2. Na szyi mam również dwa węzły tylko juz większe. Morfologia, ob, crp, bilubryna w normie. Tylko skąd te węzły? Czy to chłoniak? Nie mam żadnych objawów i czuje się dobrze. Jednego węzła za uchem mam z 10lat, te pojawiły się ostatnio a jednego wyczuwalam dziś.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że powiększenie węzłów chłonnych może np. wynikać z infekcji zębów. Bez badania nie można nic więcej powiedzieć.