Kobieta , 28 lat Witam mam 27 lat wzrosy 167 waze 50 kg Mimo diety ustalonej do mojego zapotrzebowania kcal itd nie tyje wszystkie badania mam w normie jestem osoba aktywna fizycznie 3 razy w tygodniu trenuje na silowni zastanawiam się czy to nie ma podloza psychicznego cierpie na nerwice lekowa mimo terapii i lekow od psychiatry nic sie nie poprawia czesto boje się wyjsc z domu boje sie ze cos mi sie stanie badz moim bliskim nawet mam obawy ze sama cos im zrobie badz sobie
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Witold Gojżewski 33
Mgr Witold Gojżewski Psycholog, Poznań 33 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią, prawdopodobnie przyczyną występujących u Pani problemów są zbyt intensywne ćwiczenia oraz zaburzenia nerwicowe. Proponuję aby skonsultowała się Pani z lekarzem rodzinnym, trenerem fitness, dietetykiem, psychologiem lub psychoterapeutą oraz miała stały kontakt z lekarzem psychiatrą. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nerwica – Nerwice, czyli zaburzenia lękowe, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, które dotykają wiele osób w wieku od 25 do 45 lat. Nerwica powoduje, że konkretne sytuacje wywołują u osoby chorej irracjonalny lęk, ale nie zaburzają odbioru rzeczywistości (tzn.
  • Siłownia – Siłownia to nie tylko sposób na wyrzeźbienie mięśni, ale także na skuteczne odchudzanie. Na siłowni można ćwiczyć różne partie mięśni – brzucha, nóg, ramion, grzbietu. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ćwiczeń zostanie wybrany.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Jak sobie pomóc w walce z nerwicą

Ćwiczenia w nerwicy

Leczenie nerwicy najczęściej prowadzone jest za pomocą psychoterapii wspomaganej farmakoterapią. Jednak w wielu przypadkach dla lepszego samopoczucia chorego warto jest wprowadzać do leczenia również elementy ćwiczeń fizycznych, które pozwalają się wyciszyć...