Jakie są rokowania dla osoby starszej po wylewie?

Witam serdecznie, dziadek jest po wylewie. W środę był wstanie zrobić wszystko a w czwartek trafił do szpitala i pod wieczór już nie było z nim kontaktu.. Robili dwa razy tomograf w szpitalu i wylew jest rozległy.. Podobno cwieksza ilość mózgu jest zalana krwią (dziadek ma słaba skrzepnosc krwi) dodatkowo przyjmował leki na serce. W sobotę tak jak by otrzymał świadomość otwieral oczy słyszał kto jest u niego belkotal ale niektóre słowa było zrozumieć można i w niedziele było to samo.. Ściskal za rękę a lewa strona jets całkowicie sparalizowana. Dziś mamy poniedziałek i niestety zero kontaktu zanika odruch polykania oraz kaszlu dostał wysokiej gorączki oraz bardzo traci oddech, co to oznacza. Cały czas śpi.. Lekarze mówią że stan się pogorsza i cały czas w kółko to samo, mogła bym znać konkrety jakieś???

Lek. Paweł Szadkowski

Rokowanie w przypadku udaru krwotocznego u osoby starszej jest poważne. Szczegółów może jednak udzielić pani jedynie lekarz prowadzący ponieważ zna aktualny stan kliniczny pacjenta oraz wyniki badań dodatkowych. Niestety w tym miejscu nie można więcej doradzić ze względu na indywidualny przebieg choroby u pacjentów.