Jakie są rokowania po usunięciu raka skóry?

Witam. Mój chłopak miał zmianę barwnikowa na plecach. Po odebraniu wyników okazało się ze to jest rak skory. Napisze jakie były wyniki i proszę o pomoc czy ten rak jest bardzo powazny ,w piątek ma wizytę u onkologa. Fragment skory o wymiarach 2x1x0,5cm ze zmiana barwnikowa o średnicy 0,7cm. Minimalny margines 0,2cm. Melanoma malignum in situ Clark I. Zmiana usunięta doszczętnie. Minimalny margines boczny 2mm. Margines w dnie 5mm. Materiał przebadany w całości. pTis. Dziękuje z gory za odpowiedz.

Czerniak tego typu jest całkowicie uleczalny , ryzyko problemów onkologicznych znikome.
Należy powtórzyć zabieg chirurgiczny i poszerzyć margines wycięcia zmiany do conajmniej 5 mm.

Witam , wynik opisuje zmianę (czerniaka) we wstępnym stadium rozwoju!!! Znaczy to , że nie powinien on rozsiewać się ani dawać przerzutów! Proponuję jednak pozostawać pod stałą kontrolą w CO w Poznaniu! SPOKOJNIE!!!!!!!! z.żurawski