Jakie są rokowania po zawale mózgu?

Babcia 3 tygodnie temu miała rozległy zawał mózgu. To był już trzeci, pierwszy 11 lat temu objął lewa półkulę. Babcia wróciła do zdrowia, a udar pozostawił jedynie deficyt słuchu. We wrześniu tego roku doznała niedotlenienia ale objawy (niedowład kończyn po lewej stronie) ustąpiły po 1-1.5 godz. zaraz po przewiezieniu do szpitala. Tym razem udar był bardzo rozległy po trombolizie ukrwotocznił się. Stwierdzono obrzęk prawej półkuli. Jest niedowład kończyn po lewej stronie, zwrot gałek ocznych na stronie udaru, efekt Babińskiego, porażenie przełyku, babcia nie mówi i kontakt z nią jest trudny. Poznaje jednak ale ciągle jest senna. Dwa dni temu została zabrana na badania i stwierdzono kolejny udar po tej samej stronie, który miał prawdopodobnie miejsce dzień może dwa wcześniej ale pewności nie ma na pewno w czasie pobytu w szpitalu. Babcia ma 80 lat. Ja mam wrażenie, że jej stan z dnia na dzień się polepsza ale lekarze mówią co innego.

Witam serdecznie.

Udar krwotoczny jest bardzo poważnym schorzeniem. Z tego co Pani pisze ubytki neurologiczna są duże. Trudno określić na ile się one cofną. Niestety należy liczyć się z kolejnymi udarami co niestety pogarsza rokowanie.
W tej sytuacji należy czekać na wycofanie się objawów.

Pozdrawiam