Jakie są różnice i związki pomiędzy borderline a narcystycznym zaburzeniem osobowości?

Dzień dobry, Jakie są różnice i związki pomiędzy borderline a narcystycznym zaburzeniem osobowości? Proszę o krótką odpowiedź, czytam opracowania w internecie ale nic z tego nie rozumiem, dziękuję,

Witam,

zaburzenie osobowości ogólnie mówiąc dotyczy względnie stałych cech, które kształtują się w procesie rozwojowych człowieka pod wpływem socjalizacji, są to określone struktury, które obejmują; wzory myślenia i wynikające z tego przekonania, interpretacje otaczającej rzeczywistości, postawy i zachowanie oraz relacje interpersonalne w życiu społecznym.
Narcystyczny obraz siebie; stoi ponad prawem, omnipotencja, wyjątkowość, zasługuje na specjalne przywileje. Obraz innych; gorsi lub wielbiciele. Przejawiane strategie; manipulacja, rywalizacja, wykorzystywanie innych dla własnych celów. Wykraczanie poza przyjęte prawa i zasady.
Nie ma zdolności odczuwania stanów innych ludzi (empatii).
Borderline widzi siebie jako osobę wrażliwą, podatną na odrzucenie, zdradę zdominowanie, bezsilną, niedoskonała, zła. Innych w sposób wyidealizowany lub zdewaluowany - dychotomia, silni, kochający, idealni lub odrzucają, kontrolują, zdradzają, na płaszczyźnie emocjonalnej kocha lub nienawidzi, występują zachowania autodestrukcyjne.
W obu przypadkach zalecane jest leczenie metodą psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Pomieszanie, chaos, poczucie niejasności – tymi słowami można próbować opisać w uproszczony sposób to, co przeżywają i jak funkcjonują osoby z tym rozpoznaniem, ale także to co pojawia się przy próbach zdefiniowania i wyjaśnienia, czym jest i jak kształtuje się osobowość z pogranicza lub inaczej osobowość borderline.
Cechą osobowości narcystycznej jest arogancja i nieuzasadnione poczucie wyjątkowości, ważności i wielkości. Osoba narcystyczna często fantazjuje o wielkim sukcesie, władzy, piękności. Osobom tym potrzebne jest poczucie bycia wyjątkowym i poczucie bycia otaczanym wyjątkowymi ludźmi.