Jakie są skuteczne sposoby na walkę ze stresem?

Witam. Mam 20 lat i mój problem jest taki ze stresuje sie wszystkim. Stresuje się spotkaniem ze znajomymi, wizytą u ortodonty (mimo że jest całkiem fajnie), czy nawet zakupami. Jest to bardzo uciążliwe i aż nie chce sie tak żyć. Gdy sie stresuje boli mnie żołądek, jest mi niedobrze i mam biegunkę. Pomyśle o czyms wieczorem rano budze sie juz z bólem i stresem. Nie wiem juz co robić, wszystko mnie stresuje.

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, aby zastanowić się nad przyczyną stresu i metodami radzenia sobie z nim na co dzień.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Zaburzenia lękowe ( w tym także te z somatyzacjami) najlepiej skonsultować z psychologiem, psychoterapeutą, a leczyć właśnie psychoterapią. Jest to najlepsza metoda poradzenia sobie zarówno z objawami jak i głębszymi (emocjonalnymi, osobowościowymi) przyczynami zaburzeń. Zachęcam do podjęcia kontaktu ze specjalistą.