Jakie są skuteczne sposoby na zaskórniki?

Witam. Moim problemem są zaskórniki otwarte. Próbuję na różne sposoby pozbyć się ich. Codziennie najpierw dokładnie zmywam makijaż, następnie myję twarz, na koniec nakładam krem nawilżający. Moje pytanie jest następujące. Mogą mi państwo polecić jakiś krem/serum/żel, cokolwiek, co pomoże mi się tego pozbyć. Z góry dziękuję.

Dzień dobry,

Polecam serię zabiegów oczyszczająco- złuszczających jak np kwasy owocowe (tutaj sprawdzi się kwas migdałowy), mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, delikatne zabiegi laserowe. Z domowych sposobów polecam wykonywanie 1-2x w tygodniu peelingów (dla skóry wrażliwej peeling enzymatyczny, dla cery tłustej i mieszanej- peeling ziarnisty. Odradzam stosowania tzw parówek oraz wyciskania zaskórników.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, kosmetyki nie spowodują, że zaskorniki oczyszczą się same. Jeśli zależy Pani na oczyszczeniu skóry i pozbyciu się zaskornikow trzeba będzie udać się na wizytę do kosmetologa, który oczszci skórę oraz zaleci odpowiednią pielęgnacje. Kosmetyki nawilżające mają inne działanie. Stosowana przez Panią pielęgnacja jest nie prawidłowa.

Pozdrawiam serdecznie