Jakie są skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Mam na imię Ania. Mam 20 lat. Pierwszy raz brałam tabletki antykoncepcyjne i wzięłam jedno opakowanie. 2 tyg. po braniu tabletek współżyłam. Dokończyłam to opakowanie i odpowiednio dostałam okres w tygodniu przerwy. Kolejnego opakowania już nie brałam. Teraz często boli mnie głowa, mam wzdęcia i twardy brzuch. Za 3 dni powinnam dostać okres, ale nic mnie nie boli, zawsze miałam bóle piersi, a teraz nic. Czy możliwe jest, że okres mi sie spóźni?? Że rozregulowalam sobie cykl??

Redakcja abcZdrowie

Przyjęła Pani w sposób prawidłowy jedno opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie widzę powodu dla którego miałoby to zaburzyć dotychczasowe cykle miesiączkowe. Trudno wyrokować, czy najbliższa miesiączka wystąpi o czasie, dlatego też proponuje po prostu na nią zaczekać.