Jakie są skutki połknięcia gumy balonowej?

Witam. Proszę o informację dotyczącą skutków połkniecia przez dziecko 7 letnie kilku gum balonowych. Mój syn połknął przed chwila 6 sztuk takich gum. Nigdy nie kupowalismy takich wiec nie wiedział ze ich się nie połyka. Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy powinnam jechać z dzieckiem na ostry dyżur czy raczej nic mu nie będzie. Dziekuje.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może go boleć brzuch, nic poważnego raczej mu nie grozi, gumy się rozpuszcza.
Pozdrawiam