Jakie są skutki przesunięcia terminu miesiączki?

Mam 22 lata i od 4 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne 24+4. Do tej pory nie miałam żadnych problemów, żadnych skutków ubocznych. Ostatnio jednak postanowiłam przesunąć sobie termin miesiączki i w tym celu pominęłam 4 tabletki plabeco, zgodnie z instrukcją. Jednak teraz mam problem, ponieważ po 17 dniach od pominięcia tych tabletek pojawiło się u mnie krwawienie, gdzie normalnie miesiączka powinna pojawić się dopiero po 27 dniu, po przyjęciu 3 tabletki plabeco, tak jak wcześniej. Mój lekarz uprzedził mnie, że do 3 miesiąca mogą pojawiać się krwawienia międzymiesiączkowe, ale 3 miesiące minęły i takich objawów nie miałam. W związku z tym mam pytanie, czy to normalne, że miesiączka pojawiła się w trakcie przyjmowania tych "różowych" tabletek? I czy skutkiem "pominięcia" miesiączki w odpowiednim terminie, jest jej pojawienie się dużo wcześniej niż dotychczas?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy zażyciu dwóch opakowań jedno po drugim bez robienia przerwy trzeba się liczyć z tym, że najprawdopodobniej krwawienie wystąpi pod koniec drugiego blistra. Nie jest to nic niepokojącego. Może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania pigułek z drugiego opakowania.

Pozdrawiam!