Jakie są skutki uboczne leku Metypred?

Chcialabym zapytać czy przez stosowanie leku Metypred 4 mg mogę mieć objawy takie jak duża ilość energii, która wręcz mnie rozsadza od środka, wielki popęd sexualny, na początku brania leku bolały mnie miesnie barkow i kręgoslup. Ciekawi mnie czy to przez ten lek ? ponieważ jestem z natury osobą spokojną i malo energiczną.

Mogą wystąpić objawy zespołu Cushinga: purpurowe rozstępy i zmiany skórne, skaza naczyniowa, trądzik, nadmierne owłosienie, zmiana sylwetki ciała, zaniki mięśni, nadciśnienie tętnicze, obrzęki, niedobór potasu we krwi, zaburzenia tolerancji glukozy i tak zwana cukrzycy posteroidowa, osteoporoza, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia immunologiczne: spadek odporności organizmu, podatność na zakażenia, grzybice, zaburzenia gojenia ran; zaćma, jaskra, owrzodzenia przewodu pokarmowego. Poza tym zaburzenia czucia, snu, równowagi, zaburzenia psychiczne. Zahamowanie wzrostu u dzieci.