Jakie są skutki zamrażania nadżerki?

Witam ponowie! Jestem mamą 3- letniego dziecka. Dziś miałam zamrażaną nadżerkę. Póki co nie odczuwam jakichkolwiek dolegliwości, prócz tego że lekko plamię i boli w podbrzuszu. Lekarz nie dał mi żadnych rad. Powiedział mi tylko abym odstawiła na miesiąc tabletki i żebym nie współżyła przez 6 tygodni. Chciałam się zapytać jakie są skutki zamrażania nadżerki? Czy będzie mnie coś bolało? Przeczytałam, że będę miała mocne upławy. Kiedy one się zaczną? Co mogę robić czego nie? I najważniejsze czy po odstawieniu tabletek będę miała jakieś dolegliwości? Kiedy mam zacząć po tej miesięcznej przerwie kolejne opakowanie. Z góry dziękuje za odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam, Martyna 21
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zabiegowe leczenie nadżerek poprzez zamrażanie, jest dosyć skuteczną metodą leczenia nadżerek, ale należy je stosować u młodych kobiet dopiero gdy nieskuteczne są zachowawcze metody gojenia. W przypadku młodych kobiet zamrażanie nadżerki może wiązać się z osłabieniem szyjki i występowaniem niewydolności szyjki macicy podczas ciąży i porodu.

Po wykonanym zabiegu przez około kilka dni należy unikać wysiłku fizycznego i w razie potrzeby przyjmować leki przeciwbólowe. W ciągu pierwszych kilku dni mogą pojawić się dolegliwości bólowe jak również upławy, chociaż mogą być one różnie nasilone.
Po miesięcznej przerwie antykoncepcję hormonalną należy zastosować w pierwszy dzień naturalnej miesiączki wówczas antykoncepcja będzie skuteczna od początku. W przypadku innego dnia, przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowo mechaniczną metodą antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl