Jakie są sposoby na skuteczne zrzucenie kilogramów?

Alicja 40 lat .Bardzo prosze o radę przytyłam pare kilo w obecnej chwili ważne 90 kg wzrost 164 bardzo chcę się wziąść za siebie mój problem to nie regoralne jedzenie podjadanie poznym wieczorem i słodycze.

Dzień dobry, Pani dieta powinna mieć kaloryczność około 1700-1800 kcal. Ale podkreślam, że są to obliczenia teoretyczne, ze wzorów (i biorąc pod uwagę małą aktywność fizyczną). Najlepiej byłoby to sprawdzić przeprowadzając analizę składu ciała - wtedy na postawie zawartości mięśni w organizmie analizator wyznaczy Pani konkretne zapotrzebowanie (może się okazać, że będzie niższe niż wyliczone ze wzoru 1630kcal). Taka kaloryczność diety pozwoli na chudnięcie około 0,5kg tygodniowo a wprowadzając dodatkowo aktywność fizyczną nawet 1kg tygodniowo. Daje to w sumie 2-4kg miesięcznie i takie jest najbardziej zdrowe i optymalne chudnięcie. Należy zacząć od wprowadzenia 5 regularnych posiłków w małej porcji. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie. Dodatkowo, proszę zacząć pić wodę, wyeliminować cukier i napoje gazowane. Oczywiście, najlepiej jeśli odwiedziłaby Pani dietetyka, który ułożyłby dietę indywidualnie dla Pani. Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice