Jakie są sposoby na usuwanie hemoroidów?

Witam, Mam 23 lata i problem z hemoroidami. Oprocz hemoroidow odbytu mam rowniez jednego znajdujacego sie na zewnatrz przed odbytem. Wydaje mi sie ze jest to juz dosc zaawansowany stopien gdyz czasem wypadaja oraz bola(nie krwiawia). Chcialabym sie ich pozbyc ale wolalabym sprobowac najpierw leczyc je w domu. Prosze o porady

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie ambulatoryjne hemoroidów jest leczeniem wyłącznie objawowym. Istnieje kilka metod zabiegowego lub chirurgicznego usunięcia guzków krwawniczych, w celu dobrania najbardziej optymalnej dla pani metody sugeruję udać się do chirurga ogólnego bądź naczyniowego.