Jakie są szanse na to, że mogłam zajść w ciążę- pęknięta prezerwatywa?

Podczas stosunku doszło do pęknięcia prezerwatywy, nie było wytrysku. Następnego dnia odbyliśmy stosunek przerywany, znowu nie doszło do wytrysku wewnątrz macicy. Wydaje mi się, że miałam dni niepłodne - równo tydzień później powinnam mieć okres, tzn. właśnie dzisiaj, niestety, nadal go nie mam.
Jakie są szanse na to, że mogłam zajść w ciążę? Jest to dla mnie ważne, ponieważ biorę lek upośledzający płód, nie wiem, co powinnam zrobić w takim wypadku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Stosunek przerywany jak i sytuacja z pękniętą prezerwatywą nie pozwalają wykluczyć ciąży jako możliwości zatrzymania miesiączki. Metoda kalendarzykowa, jak i poprzednio opisane metody, nie odznaczają się na tyle wysoką skutecznością, aby można jest uznać za pewną antykoncepcję.
W przypadku stosowania leków upośledzających płód u kobiet w wieku reprodukcyjnym, wskazana jest antykoncepcja hormonalna lub inna pewna metoda antykoncepcyjna.
W opisanej sytuacji należy wykonać test ciążowy. Wynik można uznać za wiarygodny, jeśli minęło min. 14 dni od stosunku.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl