Jakie są szanse na wchłonięcie się krwiaka i bezpieczne utrzymanie ciąży?

jestem w 9 tyg ciazy I po kilku krwawieniach wykryto u mnie krwiaka wielkosci 2 cm,jest ponizej plodu wiec powiedziano mi ze nie zagraza bezposrednio ciazy, dostalam zalecenia chodzic jak zwykle jedynie nie dzwigac I nie przemeczac sie ,odeslano mnie do domu bez lekarstw ,dodam ze mieszkam w Angli. Jestem pelna obaw ,zrezygnowalam z pracy ,nie posluchalam pielegniarki I leze . Biore nospe .Jakie sa szanse na wchloniecie sie krwiaka I bezpieczne utrzymanie ciazy bez lekartw ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Szanse na utrzymanie ciąży i uniknięcie powikłań dla Pani i dziecka są duże, należy jednak stosować się do zaleceń lekarza. Całkowity brak ruchu w ciąży nie jest w Pani przypadku dobrym postępowaniem, ciąża zwiększa ryzyko zakrzepicy i ruch jest najlepszą profilaktyką. Musi Pani również pamiętać o tym, że nie ma leków 100% bezpiecznych w ciąży i przyjmowanie jakichkolwiek wobec braku wyraźnych wskazań nie jest zalecane (dotyczy to też No-Spy).
Jeżeli krwiak nie sąsiaduje bezpośrednio z płodem i łożyskiem, to zagrożenie dla ciąży jest niewielkie, a szansa na wyleczenie i ograniczenie wysoka.