Jakie są szanse na wyleczenie?

Witam. Opis rtg - nieregularne zagęszczenia o cechach nacieku w szczycie lewego płuca, sięgające do 8 centymetrów (npl) - niedodma segmentowa. Objawy: silne bóle lewego barku wraz z całą ręką, trwające ponad miesiąc oraz suchy, dokuczliwy kaszel, nieczęsty, od czasu do czasu bóle głowy z wrażeniem niedotlenienia. Mama ma 60 lat. Lekarz stwierdził, że to guz lewego płuca. Prawdopodobnie jest to zespół Pancoasta. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są szanse na wyleczenie przy takich objawach i czy jest szansa operacyjna, i jak szybko taki rak się rozwija, i czy daje przerzuty. Dodam jeszcze, że badania krwi wyszły: białko c-reatywne 87, OB 46 po godzinie. Te dwa podwyższone. Hemoglobina 12,3 i reszta też dobrze. Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie jestem w stanie w pełni odpowiedzieć Panu/Pani na pytania bez możliwości zbadania pacjentki.

Guz Pancoasta jest postacią raka oskrzela zlokalizowanego obwodowo w obrębie szczytu płuca. Daje objawy opisane jak powyżej. Szanse wyleczenia/przeżycia, a także rodzaj terapii powinien być uzależniony nie tylko od stanu ogólnego pacjentki, obciążenia chorobami, ale także RODZAJU komórek z jakich jest zbudowany guz. W większości jest to rak niedrobnokomórkowy, który zwykle oporny jest na chemioterapię, ale dobrze reaguje na radioterapię (naświetlania) i leczenie operacyjne.