Jakie są szanse, że dziecko odziedziczy wady po ojcu?

Witam, Jestem w 6 tygodniu ciąży, ojciec dziecka miał ubytek na sercu, którego już nie ma, ale podobno w każdej chwili może to wrócić, ma również afazję, moje pytanie brzmi: jakie są szanse, że dziecko odziedziczy wady po ojcu?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, co konkretnie ma na myśli, pisząc "ubytek na sercu". Wady serca są bardzo różne, niektóry dziedziczne, inne nie.
Czy afazja była wrodzona? Czy efektem wypadku/ udaru/krwawienia?
Bez konkretnych informacji nie da się określić, czy owe schorzenia są dziedziczne.
Ubytek na sercu, czyli np. ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej lub międzykomorowej, to bardzo częsta wada i każde dziecko ma ryzyko populacyjne.