Jakie są tabletki antykoncepcyjne od których się nie tyje?

Witam. Jestem kobietą i mam 31 lat, czasami mam bóle głowy i najgorsze jest to, że tyję. Mam mały problem. Biorę tabletki już prawie 3 lata. Przytyłam już ponad 8 kg. Nie wiem co zrobić, ponieważ nie chcę więcej tyć. Chciałabym przejść na jakieś inne, od których bym nie tyła. Czy ktoś mi może podpowie jakie to mogą być tabletki? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wzrost masy ciała jest jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Jest on spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie jak i zwiększeniem apetytu, który przy kontroli diety, nie powinien wpływać na wagę.
W celu zmiany preparatu najlepiej skontaktować się ze swoim ginekologiem, który ma najlepszy pogląd na Pani sytuację. Najbezpieczniejsze, tzn z najmniejszym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych są dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne nowej generacji. Niestety nasz serwis nie ma możliwości zlecania konkretnych leków.
Pozdrawiam