Jakie są właściwości lecznicze imbiru?

Słyszałam o korzystnych właściwościach imbiru. Na razie próbowałam go tylko dodawac do goracej herbaty. Gdzie jeszcze mozna? Do jakichs potraw?

Imbir jest bardzo zdrowym dodatkiem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wzmacnia odporność oraz ułatwia trawienie. Warto go spożywać w okresie przeziębienia i grypy. Starty imbir można dodawać do napojów, potraw z drobiu, ryżu, sałatek i wielu innych. Może to być zarówno świeży, starty imbir, jak i przyprawa suszona.

Witam, imbir jest bardzo ceniona przyprawą o właściwościach leczniczych. Często jest wykorzystywany podczas leczenia przeziębienia lub łagodzenia bólu stawów, ponieważ jest bogaty w substancje przeciwzapalne. Wchodzi w skład maści i kremów rozgrzewających. Ma również właściwości przeciwwymiotne i ułatwia trawienie. W pożywieniu bardzo dobrze komponuje się z potrawami kuchni azjatyckiej. Dynia go wręcz uwielbia :). Można też stosować cienko pokrojone plasterki imbiru na kanapkę np. z wędliną.

Inny sposób wykorzystania, to kosmetyka.W warunkach domowych można przygotować samodzielnie pilling antycellulitowy z jego użyciem: ulubiony żel pod prysznic, łyżeczka imbiru mielonego, łyżeczka cynamonu, łyżeczka papryki chilli, 3-4 łyżki mielonej kawy i preparat gotowy :).