Jakie są wskazania do cesarki u 19-latki?

Dzień dobry mam 19 lat jestem w w 25 tygodniu ciąży pierwszy poród miałam przez cesarskie cięcie powodem cesarki była dysproporcja matczynno płodowa pytanie czy jeśli miałam pierwsza cesarkę drugi poród też sie może skończyć cesarką od czego to zależy ?czytałam że ginekolodzy powinni bardziej przykuwać uwage na stan blizny po cesarskim cieciu i najczesciej ona decyduje czy sa wskazania do naturalnego .boje sie porodu naturalnego i nie wiem za bardzo na czym to polega czy to zalezy od wielkosci dziecka zeby miec druga cesarke

Lek. Paweł Szadkowski

Aby poród naturalny po pierwszym cięciu cesarskim był możliwy, rzeczywiście lekarz ocenia wygląd, stan blizny po cięciu. Najczęściej po pierwszym cięciu cesarskim wykonuje się kolejne cięcie. Proszę porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę, on na pewno rozwieje Pani wątpliwości.