Jakie są wskazania do wykonania biopsji trzustki?

Witam. Jakie są wskazania (medyczne i inne) do wykonania biopsji trzustki i jakiego rodzaju informacje można dzięki takiej formie diagnostyki uzyskać ?

Głównym wskazaniem do biopsji trzustki jest guz w jej zakresie. Wynik biopsji guza trzustki pozwoli określić jego charakter czyli czy guz jest łagodny, czy złośliwy, czy typu zapalnego, a może zwyrodnieniowego.