Jakie są zalecenia po mojej operacji na kręgosłup?

witam, Od czerwca 2017 roku walczę z dwa kulszowa w lewej nodze. Po zrobieniu rezonansu okazało się że mam przepuklinę na dysk l4/l5 . i l5/s1. Przez miesiąc nie mogłam praktycznie chodzić, dojść do toalety, zaczęłam intensywną rehabilitację, zaczęłam chodzić i powoli wsstrsko wracali do normy. wróciłam do pracy w biurze na pół etatu . wstawiłam co 40min rozciagalam się itd po miesiącu wylądowała w szpitalu z takim bólem że nie mogłam podnieść nawet palca u nogi. po oczekiwaniu na rezonans i 3 ms później miałam operację na kręgosłup disketonię metodą caspera. jestem 3 tyg po operacji, konsultacja z neurochirurgiem dopiero za następne ponad 3 ms, a fizjoterapia za 2 miesiące! Nikt mi nie powiedział jak i co mam robić po zabiegu, wszytsko tobie na "czuja" i logikę. nie wiem czy mi wolno np usiąść do obiadu na jaki długo spacer mogę wyjść jakie ćwiczenia są bezpieczne żeby wzmocnić nogi, pośladki i oczywiście kręgosłup mam małe dzieci i tak bardzo chce je móc w końcu podnieść, przytulić. Chce zrobić wszytsko żeby wrócić do normalnego funkcjonowania i że by już nigdy nie musieć wrócić na stół. Czy może ktoś coś doradzić, jest sporo mylących informacji na Internecie. dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry, oczywiście najważniejsze jest odciążanie operowanej okolicy, a następnie postępowanie zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty i neurochirurga. Dodatkowo sugeruję udanie się do lekarza rodzinnego, na pewno udzieli odpowiednich wskazówek.