Jakie są zalecenia po operacji przepukliny?

Witam jestem po operacji przepukliny zabieg odbył sie w czwartek mam opuchniętą prawą stronę gdzie był prowadzona operacja wstawiana siatka czym mogę zniwelować ta opuchliznę dodatkowo spytam czy powinnem duzo chodzic czy jednak leżeć w łożku przez jakiś czas od czwartku po operacji nie oddałem stolca

Witam , nie znam wielkości przepukliny , zakresu,przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie mogę więc powiedzieć nic autorytatywnego!!! Szczegóły proszę omawiać z operatorem! Myślę,że podstawowe wskazówki dostał Pan od Niego po operacji - jeśli nie - proszę skontaktować się z operatorem choćby telefonicznie!!! z.żurawski