Jakie są zalecenia po uszkodzeniu nerwu językowego?

7 stycznia mialam wykonana ekstrakcje osemek. Niestety podczas zabiegu dentysta przerwal mi nerw jezykowy urzadzeniem do borowania zebow. Tydzień pozniej mialam przeszczep nerwu z lydki do buzi. Udalo sie zrekonstruowac nerw. Dodatkowo mam zdretwiala skoro brody I ustach ale tam czucie jest, w jezyku nie. Jakie sa zalecenia I rokowania w tym przypadku? Leki, zabiegi, czego unikac, co robic? Lekarz prowadzacy mi nie powiedzial

Dzień dobry,
niestety pozostaje Pani tylko czekać. Nie ma badań naukowych, które potwierdzają skuteczność preparatów z witaminą B czy innych medykamentów. Dobrze, że nastąpiła rekonstrukcja nerwu. Szansa na powrót czucia jest bardzo duża. W tej chwili należy pamiętać, że istnieje ryzyko oparzenia i zranienia języka w trakcie jedzenia. Należy bardzo ostrożnie jeść.

Przy regeneracji nerwu na początku zalecana jest laseroterapia miejscowa, pole magnetyczne oraz delikatny masaż poprawiający ukrwienie. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą w Pani mieście.