Jakie są zalecenia po zabiegu częściowego usunięcia paznokcia?

Witam 4 dni temu została przeprowadzona operacja częściowego usunięcia paznokcia oraz części skóry duży palec u stopy, zostały założone szwy, pytanie czy mogę palec przemy woda wraz z rumiankiem ponieważ na szwach jest dużo nagromadzonej krwi wyschniętej, co mogę zrobić zostało przepisane dla mnie tabletki na ból oraz preparat do pryskania neomycinum tzf 11,72 mg/g palec mam spuchnięty i nieciekawie to wygląda czy mogę umyć jakoś go proszę o pomoc

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może Pan umyć tę ranę ale samą wodą. Proszę również spryskać tę ranę potem octeniseptem , poczekać do wyschnięcia, następnie spryskać neomycyną oraz założyć nowy opatrunek. Pozdrawiam.