Jakie są zalecenia przy wbiciu się drzazgi pod kolanem?

Witam serdecznie. 3 dni temu wbiła mi się drzazga z tyłu nogi, pod kolanem. Drzazga była wielkości i grubości wykałaczki. Od tego czasu boli mnie noga przy chodzeniu. Nie mogę jej w pełni wyprostować, ponieważ czuje ból podobny do skurczu i dodatkowo jakby ktoś mi w środku za coś pociągał na całej długości łydki. Lekarz rodzinny stwierdził, że nie ma opuchlizny, ani zaczerwienienia i kazał kilka dni przeczekać. Tylko każdy krok sprawia ból i chodzę na wpół zgiętej nodze w kolanie. Nie wiem czy szukać jakiegoś innego lekarza, czy po prostu faktycznie przeczekać. Pozdrawiam serdecznie

Każde ciało obce, które wbije się w tkanki miękkie należy usunąć w całości, a pozostały kanał spenetrować i oczyścić. W zależności od rodzaju wbitego ciała obcego, ewentualnych zabrudzeń i długości pozostawania w tkankach może być konieczne stosowanie leczenia miejscowego w formie opatrunków, opatrunków specjalistycznych, leków takich jak maści, pianki, itp. W niektórych przypadkach gdy ciało obce było mocno zabrudzone i istnieje duże prawdopodobieństwo infekcji, włącza się leczenie ogólnoustrojowe antybiotykiem. Jednak takie postępowanie jest potrzebne rzadko i każdorazowo wskazania określa lekarz badający. Po usunięciu tak dużego ciała obcego jak Pani opisuje, może przez kilka dni utrzymywać się miejscowy stan zapalny, dający dość istotne dolegliwości. Jeśli jednak ból się nasila lub utrzymuje na stałym poziomie należy ponownie skonsultować się z lekarzem. W kanale po ciele obcym mogły pozostać resztki wymagające usunięcia lub też mógł rozwinąć się stan zapalny. Z drugiej strony ciało obce mogło w istotny sposób uszkodzić tkanki i jedynym sposobem jest odczekanie. Jednak aby mieć pewność co do przyczyny dolegliwości wizyta u lekarza jest nieunikniona.