Jakie są zdolności intelektualne osoby badanej baterią tis?

Moje pytanie brzmi -jakie reprezentuje osoba badana -baterią tis -zdolności intelektualne? i w jakim stopniu są one rozwinięte? - podaje uzyskane wyniki -wynik ogólny -40 stenów , poszczególne wyniki badania -Antonimy -wynik średni podwyższony ,synonimy -wynik średni podwyższony ,analogie werbalne -bardzo wysoki ,wiedza o świecie- wysoki ,szeregi liczbowe -średni obniżony ,zadania matematyczne -niski . i Jaki jest to przedział inteligencji i jakie to badanie ma zastosowanie ?

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Bateria testów TIS jest to test wykorzystywany w doradztwie zawodowym, służy określeniu predyspozycji zawodowych, inteligencji ogólnej, określeniu zdolności abstrakcyjno-logicznych, logiczno-werbalnych.Nie ma w tym teście przedziałów ilorazu inteligencji jak w tradycyjnym teście na inteligencję WAIS-R. W celu interpretacji wyników poszczególnych skal najlepiej zapoznać się z podręcznikiem dołączonym do testu. Musiałabym mieć przed sobą cały test i podręcznik aby móc szczegółowo opisać Pana wyniki.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam,

odpowiedź można uzyskać analizując dane zgodnie z kluczem, który jest nierozłącznym elementem każdego testu psychologicznego - komplet (podręcznik, 10 zeszytów testowych, 25 arkuszy i klucz), można zakupić w Pracowni Testów Psychologicznych.

Pozdrawiam serdecznie