Jakie skutki dla ciąży może mieć praca z dziećmi specjalnej troski?

Dzien dobry, chcialabym sie zorientowac jakie skutki dla ciazy moga moga za soba niesc nastepujace czynniki: praca w szkole podstawowej z dziecmi o specjanych potrzebach edukacyjnych. Dodatkowo zmiana zachowania partnera - notoryczne uciekanie od odpowiedzialnosci, jego zaszywanie sie w swiecie gier i seriali i pilki noznej, brak bliskosci. Czym wytlumaczyc jego zachowanie? Dodatkowo pobyt w innym kraju bez mozliwosci przyjazdu i widzenia sie z rodzina ze wzgledu na odleglosc i koszta podrozy.

Witam, myślę że jeżeli można tu mówić o zagrożeniach to w kategoriach stresu związanego z Pani sytuacją prywatną, brakiem wsparcia ze strony partnera. Przesyłam link do artykułu: http://www.psychiatria.pl/porada/stres-w-ciazy-zagrozenie-dla-dziecka/3205 Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, będzie miała Pani możliwość dłuższej rozmowy, podzielenia się swoimi troskami, uzyska potrzebne wsparcie i zrozumienie. Proszę spróbować również relaksacji.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień Dobry Pani,

W nawiązaniu do Pani pytania, istotne jest, jakie Pani sama nadaje znaczenie emocjonalne, potencjalnej pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach.

Z Pani opisu wnioskuję, że nie ma Pani wsparcia emocjonalnego i fizycznego w osobie Pani Partnera, z jakiegoś powodu zachowuje się mocno unikowo - więc byłaby trudność dawania wsparcia innym.

Nie pozostaje Pani nic innego jak z troską zadbać o samą siebie i Pani Dziecko.

Myślę, ze potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia i pomocy w poukładaniu swoich priorytetów, by potrafiła Pani zadbać o swoje potrzeby w skuteczny i optymalny sposób.

Jeśli miałaby Pani życzenie, porozmawiać ze mną na Skype, lub telefonicznie, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Życzę Pani troskliwego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej
Tel. 502 749 605