Jakie środki antykoncepcyjne mogę stosować?

Przez ponad rok stosowałam tabletki antykoncepcyjne H*******. Ale okazało się, że nie mogę ich już stosować ponieważ wystąpiła u mnie zakrzepica. Lekarze zabronili mi stosować tabletek hormonalnych oraz plastrów. Czy są jakieś inne sposoby na bezpieczną antykoncepcje w moim przypadku? Dodam również, że nie ufam prezerwatywom oraz globulkom. Proszę o dobrą radę, którą mogłabym wykorzystać w przyszłości. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku wystąpienia zakrzepicy rzeczywiście stosowanie antykoncepcji hormonalnej wiąże się ze znacznym ryzykiem nawrotu choroby. W związku z tym dopuszczalne jest stosowanie wszystkich mechanicznych metod antykoncepcyjnych.
Jeśli rodziła już Pani dziecko to możliwe jest stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej, która jest stosunkowo bezpieczną i skuteczną metodą.
W przypadku braku porodu w wywiadzie można uwzględnić pozostałe metody mechaniczne takie jak prezerwatywa dla kobiety, globulki ze środkiem plemnikobójczym, błona dopochwowa czy kapturki naszyjkowe. Ostatnie dwie z wymienionych metod są dosyć skuteczne w zapobieganiu ciąży.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl