Jakie środki mam stosować na trądzik?

Dzień dobry, mam takie pytanie, ponieważ od 5 lat walczę z trądzikiem (mam 23 lata) endokrynolog zlecił mi badania hormonów (trądzik, niewielkie nadmierne owłosienie) usg nie wykazało PCO, testosteron, ACTH, TSH, FT4, FT3 są w normie jedynie prolaktyna 26,84 jest nieznacznie podwyższona. Lekarz przepisał mi B******* i jod nie gwarantując, że cera się poprawi. Udałam się jeszcze do ginekologa, który dołożył mi do tego jeszcze tabletki antykoncepcyjne na 3 miesiące. Mam pewne obawy co do stosowania tych dwóch leków, mam regularne miesiączki, z piersiami też wszystko w porządku. Boje się, że za takie "majstrowanie " przy hormonach może się źle skończyć (nasilenie objawów), poza tym przeczytałam dopiero w domu, że nie stosuje się tych dwóch leków jednocześnie. Nie planuję na razie ciąży. Bardzo proszę o poradę czy brać te dwa leki, czy tylko B******** a może tylko tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej łącznie z agonistą receptorów dopaminowych D2 (lek stosowany w hiperprolaktynemii) nie jest bezwzględnie przeciwwskazane i w określonych sytuacjach może być stosowane. Jednakże w opisanym przypadku należy się zastanowić czy takie działanie jest celowe.

Leczenie trądziku powinno się rozpoczynać od konsultacji dermatologicznej i zlecenia odpowiedniej terapii. Często takie leczenie jest najbardziej efektywne. Podłoże hormonalne zmian skórnych może być obecne jednakże najczęściej jest to problem samej skóry.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.