Jakie stosować substancje na poprawę samopoczucia?

Wydaje mi sie, ze mam depresje. Mialam bardzo duzo ciezkich sytuacji w moim zyciu I nadal mam duzo stresu. Przez ostatnie dwa tygodnie jak nie dluzej czuje sie beznadziejnie, nic mnie nie cieszy. Czuje sie taka do niczego, nie mam ochoty na nic, czuje pustke ( pewnie tez dlatego, ze z moim chlopakiem nie bede sie widziec dwa miesiaca... badz to sie w ogole skonczy, czego sie obawiam) Czy supplement Rhodiolin moze mi pomoc? Ktorej firmy jest najlepszy? jakie inne sup. na poprawienie samopoczucia

Powiem tak - leki to pomoc doraźna, która na dłuższą metę nic nie zmieni. Lepszym (bo efektywniejszym i zdrowszym dla organizmu) jest podjęcie psychoterapii. Namawiam do tego kroku, bo można sobie szybko i efektywnie pomóc. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Łagodnie obniżenie nastroju można leczyć metodami niefarmakologicznymi.
Przede wszystkim zacznę od systematycznej aktywności fizycznej, już półgodzinny spacer podnosi endorfiny, odpowiedzialne za dobre samopoczucie.
Stosowanie naparu z ziół jak dziurawiec zwyczajny (nie można się wtedy opalać)
miłorząb japoński.

Jak również terapia śmiechem, poprzez oglądnięcie wesołej komedii, spotkania
w radosnym towarzystwie.
Relaksacja, medytacja, joga, rozmowa.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Życzę Pani tylko radosnego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, w przypadku podejrzenia depresji proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Proszę skorzystać z rozmowy aby zastanowić się czy obniżenie nastroju jest przejściowe, czy ma związek z zaburzeniami depresyjnymi. Środkiem który wpływa na poprawę nastroju jest dziurawiec, wyciąg z dziurawca. Jednak trzeba zwrócić uwagę na stosowanie tego środka w okresie wiosenno-letnim ponieważ zawiera on składniki światłoczułe ( hiperycyna) co może wywołać reakcje alergiczne skóry. Proszę zastanowić się nad rozmową z psychologiem, psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń depresyjnych.
Pozdrawiam serdecznie