Jakie substancje mają wpływ na rozwój zębów?

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się czy wapń, witamina D i białka mają wpływ na tempo wzrostu zębów i wpływ na ich wielkość. czy jakieś inne substancje wpływają na szybkość rośnięcia zębów i na ich wielkość? jeśli tak to jakie są to substancje? które z nich przyspieszają a które spowalniają wzrastanie zębów? jak można zapobiec zbyt szybkiemu wzrostowi zębów i jak to zwalczyć by dbać o zdrowe dziąsła?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Mają - ale jeśli pytanie dotyczy Pana to w Pana wieku - poza 8 - wszystkie zęby mają już zakończony rozwój
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Zdrowe zęby to między innymi zdrowy organizm.Witaminy,racjonalne odżywianie,higiena to jedne z elementów pomagające w utrzymaniu dobrej kondycji uzębienia.Nie bez znaczenia są uwarunkowania genetyczne.