Jakie suplementy diety podczas wzmożonego wysiłku intelektualnego?

Dobry wieczór, Mam 19 lat i właśnie zaczynam studia medyczne. Ze względu na dużą ilość nauki chciałabym przyjmować jakiś suplement diety poprawiające pamięć, koncentrację, powodujący, że nie będę senna w trakcie nauki. Zastanawiałam się czy lepiej skorzystać z czegoś zawierającego dane substancje np suplement "sesja" czy przyjmować te substancje osobno np same lecytyna do tego sam miłorząb itp?

Pozdrawiam.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

proponuję zmobilizować się i nie przerażać na starcie.
Warto pamiętać o regularnym przyjmowaniu posiłków, piciu wody (nawet na zajęciach) i zaplanowaniu sobie czasu na codzienny spacer / marsz. Koniecznie ustawić samemu sobie plan wyjść na spotkania (rodzina/przyjaciele) by zwłaszcza w okresie wzmożonego wysiłku związanego z nauką dać sobie szanse na tzw 'reset' - uwolnienie się od stresu.
Warto samą siebie obserwować i nie lekceważyć sygnałów, które na pewno daje Pani organizm. Ilość snu też jest ważna:)

pozdrawiam