Jakie suplementy diety stosować przy migotaniu przedsionków?

Od dwóch lat mam stwierdzone utrwalone migotanie przedsionków. Mimo zażywania odpowiednich lekarstw (betabloker i antykoagulant nie wymagający odpowiedniej diety) moje samopoczucie było złe. Ciągłe poty, osłabienia a czasem palpitacje serca itp. Trzy miesiące temu zrobiłam badanie poziomu witaminy D. Badanie to wykazało bardzo niski poziom tej wit. 19,1 ng/ml. Od tej pory postanowiłam brać codziennie 4000 jedn. tej witaminy. Nie biorę witaminy K, nie znam reakcji z antykoagulantami. Zażywam także Vita buerlecithin. Muszę powiedzieć, że mój stan zdrowia radykalnie poprawił się. Jedynie stwierdzam czasem drganie powieki. Czytałam, że to brak magnezu. Nie wiem czy mogę brać suplementy. Bardzo proszę o poradę. Mam już 68 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Suplementy magnezu nie powinny interferować z Pani lekami. Po wyrównaniu poziomu witaminy D3 sugeruję przejść na dawkę profilaktyczną.