Jakie suplementy podnoszą poziom testosteronu i libido u mężczyzny?

Witam , czy istnieją suplementy podnoszące poziom testosteronu u mężczyzny? Maz nie ma zainteresowania sexem , nic go nie podnieca , jest obojętny na każde sceny łóżkowe w filmach i nie chce wogole uprawiać sexu. Cierpi na zaburzenia erekcji ale nie ma gdzie isc do lekarza bo mieszkamy za granica a tu nie ma sexuologow. GP przepisał mu Viagrę ktorej nie moze brac bo ma nadciśnienie. Jest ogólnie slamazarna ciamajda nie facetem i brakuje mu testosteronu.Dziekuje z góry za pomoc.

Dzień dobry!

Poziomu testosteronu nie można ocenić "na oko" po zachowaniu czy wyglądzie mężczyzny. Czy rzeczywiście istnieją zaburzenia hormonalne i to one powodują spadek libido i zaburzenia erekcji, musi ocenić lekarz po wykonaniu badań. W takiej sytuacji leki nie są dostępne bez recepty, wśród drogeryjnych suplementów diety. Jest jednak również możliwe, że spadek libido i niechęć do seksu wiąże się z cechami osobowości (na które leki nie mają wpływu) czy relacjami małżeńskimi, atmosferą panującą w związku itp. Polecam, jeśli pojawi się taka możliwość, rozważenie wizyty u seksuologa - zarówno lekarza seksuologa jak i psychologa seksuologa - polskojęzycznego. Zaburzenia erekcji mogą być zwiastunem np. chorób kardiologicznych, urologicznych itp. Być sygnałem do podjęcia leczenia w innych, niż tylko seksualna, kwestiach. Również nadciśnienie, jak i przyjmowane w związku z nim leki, mogą być powodować zaburzenia erekcji.

Pozdrawiam!

Brak temperamentu jest częściej cechą osobowości, czymś wrodzonym.
Ale profil hormonalmy ( nie tylko testosteron - dobrze jest oznaczyć...).
Może warto przyjechać do Polski, skoro nie ma pomocy w kraju pobytu?
Na marginesie dodam, że prawidłowo leczone nadciśnienie nie jest przeciwskazaniem do stosowania Viagry. Lek ten obniża ciśnienie, choć istotnie daje wrażenie podwyższania, bo rozszerza naczynia głowy.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry.

Postawienie diagnozy dotyczącej poziomu testosteronu wymaga przeprowadzenia badań. Warto dodać, że brak ochoty na seks niekoniecznie musi wynikać z niskiego poziomu testosteronu. Niewykluczone, że Pani stosunek do męża, którego opisuje Pani jako "ślamazarną ciamajdę" również może mieć wpływ na jego poczucie męskości. Trudno bowiem sobie wyobrazić mężczyznę, który, będąc traktowany przez kobietę jako "ciamajda", w sytuacjach intymnych przeobrazi się w "maczo". Być może więc Pani mąż nie tyle jest obojętny na seks, ile nie jest zainteresowany seksem z Panią, a przyczyną tego stanu jest właśnie łatka życiowego ślamazary?
Możliwe też jest, że jedyną przyczyną braku zainteresowania seksem u męża Pani jest niski poziom testosteronu, jednak z pewnością warto przyjrzeć się ogólnej, codziennej relacji między Panią, a mężem. Traktowanie go jak mężczyznę, a nie "ślamazarę" może w naturalny sposób wyzwolić w nim pokłady męskości.
Pozdrawiam.