Jakie szczepionki wybrać dla 6 tygodniowego dziecka?

Witam, mój syn skończył właśnie 6 tygodni jest zdrowym uśmiechniętym dzieckiem. Wybieramy sie niedługo na szczepienie bardzo proszę o opinie jak najlepiej szczepić dziecko ?które szczepionki są bezpieczniejsze? bardzo dużo negatywnych opinii wyczytałam o szczepionkach skumulowanych

Witam,
preparaty szczepionek dostępne na polskim rynku są dokładnie przebadane i dopuszczone do stosowania, więc nie powinna się Pani obawiać o ich bezpieczeństwo.
Moje stanowisko odnośnie szczepienia dzieci jest takie, iż zalecam szczepienia wg kalendarza szczepień obowiązującego w Polsce jak i zalecam wykonywanie szczepień dodatkowych (np. pneumokoki, meningokoki).
Decyzję musi podjąć Pani sama - na pewno pediatra na wizycie zaproponuje odpowiednie szczepionki i najlepszy sposób ich podania.

pozdrawiam!