Jakie tabletki antykoncepcyjne wybrać, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się skutków ubocznych?

Witam. Po pierwszym porodzie brałam cerazette i wystąpiły u mnie objawy niepożądane takie jak obniżenie nastroju, spadek libido, wzrost wagi. Objawy ustąpiły po odstawieniu tabletek. Czy zmieniając tabletki np. na alalie objawy mogą powrócić, jakie jest prawdopodobieństwo? Czy lepiej rozważać inną metodę antykoncepcji.

Lek. Michał Lenard

Wybór innego preparatu może zmniejszyć objawy niepożądane, powinna Pani skonsultować się ze swoim ginekologiem, który przepisze odpowiednie leki. Pozdrawiam!