Jakie trzeba spełnić warunki, by kwalifikować się do operacji zmniejszenia żołądka?

Witam Jakie trzeba spełnić warunki by kwalifikować się do operacji zmniejszenia żołądka? Mam 28 lat, waże około 90 kg. Waga rośnie mimo że ostatni rok byłam pod opieką dietetyka. Choruję na niedoczynność tarczycy oraz mam problemy ginekologiczne. Pozdrawiam

- z BMI ≥ 40 kg/m2
- z BMI 35-40 kg/m2 z chorobami towarzyszącymi, w przypadku których wywołany chirurgicznie ubytek masy ciała spowoduje ich poprawę lub ustąpienie (na przykład: zaburzenia metaboliczne, choroby sercowo-oddechowe, zwyrodnieniowe choroby stawów, problemy psychologiczne związane z otyłością, cukrzyca) i tym podobne