Jakie uszkodzenia wzroku może stwierdzić okulista?

Witam, Czy gdyby ktoś świecąc mi po oczach czerwonym laserem (umieszczonym w dalmierzu) uszkodził mi wzrok to lekarz okulista w trakcie badania oglądając rogówkę i siatkówkę zauważyłby ślady takich uszkodzeń nawet gdybym nie poinformował go o kontakcie ze światłem lasera? Poinformowałem lekarza jedynie o tym że gorzej widzę od jakiegoś czasu ale nie wspominałem o laserze. Teraz nie wiem czy w naturalnym sposób pogarsza mi się wzrok czy może jest to efekt lasera.

Witam,
wydaje się mało prawdopodobne aly śiwecąc dalmierzem uszkodzić wzrok.
Pewnie po takim świeceniu można mieć jakiś czas gorsze widzenie ale zapewne po jakimś czasie to przejdzie.
Nie sądzę, żeby po standardowym dalmierzu dochodziło do trwałego uszkodzenia widzenia!

A tylko trwałe uszkodzenie da objawy w oku w postaci zmian widocznych w badaniu okulistycznym.
Odpowiedz brzmi jakby były zmiany w oku to okulista by je zobaczył. Dalmierz raczej nie powoduje trwałego uszkodzenia wzroku.