Jakie warunki należy spełnić, żeby zmniejszyć piersi na koszt NFZ?

jakie warunki trzeba spełnić żeby zmniejszyć piersi na koszt NFZ?

Należy zgłosić się do Poradni Chirurgii Plastycznej tam zostaną zlecone badania oraz konsultacje specjalistyczne (ortopeda, neurolog). Jeżeli przerost piersi wpływa na zaburzenie prawidłowego funkcjonowania jak i jego skutkiem jest obciążenie kręgosłupa, zaburzenia pielęgnacji okolicy fałdu pod-piersiowego, drętwienia rąk ( po wykluczeniu innych przyczyn) to najczęściej wtedy pacjentki są kwalifikowane do zabiegu redukcji piersi.