Jakie witaminy 7-letniego niejadka?

witam mam siedmioletnią córeczkę straszny niejadek nie mogę jej wmusić żadnych owoców, warzyw po urodzeniu miała niski poziom żelaza proszę mi pomóc i powiedzieć czy mogę jej dawać np. witaminy żelki konkretnie jakie bo dużo jest tego w sprzedaży na co zwrócić uwagę

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Ogólnie nie polecam żadnych suplementów oprócz tranu i witaminy D, ale przy niskim żelazie warto zadbać o poziom witaminy C. Proszę sobie zapisać co córka lubi z prawdziwego nieprzetworzonego jedzenia - warzyw, mięsa, drobiu i ryb, warto podawać jaja (żółtko płynne), do picia woda z cytryną. Niech je to co toleruje, jak najwartościowsze. Mam dziecko w tym samym wieku i też nie je, ale lubi np. fasolkę szparagową, ogórki czy pomidory, paprykę - proszę znaleźć takie produkty. DO tego masło, oliwa, olej kokosowy (bardzo zdrowy). Może jakieś pasty rybne? Zupy na domowym rosole. Chlebek najlepiej tylko na zakwasie, mało produktów mącznych, jak najmniej słodyczy i soków - odbierają apetyt na cokolwiek innego.
Pozdrawiam serdecznie